Kviečiame susipažinti su atlikto mokslinio tyrimo "Prokurorų požiūrio į reformą ir patiriamą stresą" ataskaita

Bernardinai.lt

Bernardinai.lt naujienos

Bernardinai.lt naujienų srautas

Bernardinai.lt

 • Baigėsi NATO karinių oro pajėgų treniruotė virš Baltijos šalių

  Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis Baltijos šalių oro erdvėje vyko Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotė, kurią jau devynioliktą kartą organizavo NATO Vyriausioji oro pajėgų vadavietė Ramšteine, Vokietijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Šįkart Estijoje vykusioje treniruotėje Baltijos šalių karinės oro pajėgos treniravosi kartu su NATO sąjungininkais ir partneriais – Kanados, Portugalijos, Vokietijos, Nyderlandų, Švedijos ir Suomijos karinėmis oro pajėgomis.

  Per treniruotę didžiausias dėmesys buvo skirtas regioninių oro pajėgumų sąveikai, taip pat buvo derinamos procedūros ir kuriamos situacijos treniruotis nuolatinės dislokacijos vietos NATO karinių oro pajėgų valdymo ir kontrolės vienetams, treniruoti NATO oro policijos misijos kontingentą vykdyti operacijas Baltijos šalyse.

  Treniruotėje Lietuvos karines oro pajėgas atstovavo orlaivių operacijas valdantis ir kontroliuojantis bendrasis valdymo ir pranešimų centras Karmėlavoje, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys ir Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoti Portugalijos karinių oro pajėgų kontingento kariai su naikintuvais F-16 „Fighting falcon“ ir Kanados karališkųjų oro pajėgų kontingento kariai su naikintuvais F-18 „Hornet“.

  Treniruotėje taip pat dalyvavo Estijos karinių oro pajėgų orlaiviai L-39, An-2, taip pat NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse sustiprinę Aviacijos bazėje Amaryje (Estija) ir Malborke (Lenkija) dislokuoti Vokietijos ir Nyderlandų oro pajėgų orlaiviai, JAV karinių oro pajėgų orlaivis KC-135.

  Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėje dalyvavo ir NATO partnerių Suomijos ir Švedijos karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais F-18 „Hornet“ ir JAS-39 „Gripen“.

  Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėmis norima pademonstruoti NATO matomumą  regione, įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų  ir partnerių solidarumą ir pasitikėjimą.

  Paprastai per metus Baltijos šalių oro erdvėje vyksta trejos tokios treniruotės. Pirmosios ir trečiosios metu NATO oro policijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys kontingentai koordinuoja savo veiksmus su sąjungininkų ir partnerių karinėmis oro pajėgomis. Antrosios treniruotės metu žemės ir oro padaliniai tobulina ryšio procedūras.  

  Šia treniruote siekiama pademonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą. Tai ir galimybė NATO valstybėms ir partnerėms dirbti ir treniruotis kartu.

  Baltijos karinių oro pajėgus treniruotės yra koordinuojamos su atitinkamomis civilinėmis institucijomis ir žinybomis. Dalyvauti treniruotėje kviečiamos ir NATO Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančios šalys.

  LRT logotipas • Andrius Navickas. Menas ir imperializmo propaganda

  Anglų rašytojas George Orwell tvirtino, kad visas menas yra savita propaganda. Noriu tikėti, kad ne.  Pagal tą propagandos apibrėžimą, kuris man atrodo tiksliausias: tai nesąžiningas informacijos pateikimas, siekiant primesti norimą žinią. Tikiu, kad kiekvienas meno kūrinys turi tam tikrą žinią. Juk kvietimas grožėtis pasauliu, tai taip pat žinia. Tačiau labai gaila, kai politinė propaganda  veržiasi ir į meno kūrinius ar bent jų pristatymą.

  Visa tai rašau, nes buvau nemaloniai nustebintas, sutrikdytas, pamatęs didelį plakatą, kviečiantį apsilankyti  Maskvos muzikinio teatro Na Basmannoj  spektakliuose Vilniuje. Apie tai, kad tokie spektakliai bus, jau skelbėme ir Bernardinai.lt skaitytojams. Nuostabą sukėlė pats plakatas.  Kaip manote, kas geriausiai pristato  du kūrinius, skirtus vaikų auditorijai? Didelė Rusijos vėliava, papuošta imperiniu ereliu.

  Gal dailininkas persistengė? Nežinau. Tačiau pasijutau labai nemaloniai, nes plakato apačioje skelbiama, kad vienas iš teatro gastrolių informacinių partnerių Bernardinai.lt.

  Mes iš tiesų sutikome paskelbti informaciją apie Maskvos teatro gastroles ir apie Lietuvoje rodomus muzikinius spektaklius vaikams. Tačiau neketinome ir visai nenorime dalyvauti propagandinėje akcijoje ar kitos valstybės informaciniame kare. Tuo labiau, kad gyvename sudėtingu laikotarpiu, kai netoli Lietuvos, Ukrainoje, liejasi kraujas ir prie to prisideda Rusijos imperialistinės ambicijos.

  Plakatas mane labai nuliūdino ir dėl to, kad labai mėgstu Rusijos kultūrą. Fiodoras Dostojevskis, Borisas Akuninas, Polina Daškova, Viktoras Pelevinas yra vieni mano mėgstamiausių rašytojų, dar paauglystės metu įsimylėjau į  Akvariumo dainas ir ši meilė išlieka. Labai vertinu Dmitrijų Ševčuką, Andrejų Makarevičių.  Tikrai ne vien dėl jų pilietinės pozicijos, bet ji dar labiau padidino pagarbą jiems.

  Bernardinai.lt buvo rusų grupių Aukcyon, Akvarium, Billy Band koncertų informaciniai rėmėjai. Ne vienerius metus bičiuliaujamės ir tikimės, jog ta draugystė tęsis su festivaliu Pokrovskije kolokola. Taip pat ir Maskvos muzikinio teatro praėjusių emtų gastrolės sulaukė gražių atsiliepimų Lietuvoje. Šio teatro vadovai pabrėžia, kaip jie myli Lietuvą. Labai nesinori, kad visa ši graži draugystė su Rusijos atlikėjais liktų praeityje.

  Kita vertus, kol Vilniuje kaba tokie plakatai, kuriuose imperialistinė propaganda nustumia meną į antrą planą (deja, jie niekaip nebuvo derinami su mumis), turiu pareikšti, kad mes, Bernardinai.lt, atsiribojame nuo Maskvos muzikinio teatro gastrolių informacinio rėmimo. Kadangi rėmėjais tapome be kokios nors sutarties, tai nežinau, kaip  mūsų atsiribojimas turi būti formalizuotas, tad pirmiausia noėjau apie tai pranešti Jums, Bernardinai.lt skaitytojai.

  Labai norėčiau, kad Maskvos muzikinis teatras viešai paaiškintų, kodėl pasirinko būtent tokį plakatą ir atsiribotų nuo bet kokių imperialistinių siekių. Tai tik sustiprintų kultūrinę Lietuvos ir Rusijos bičiulystę, nuo kurios stiprinimo tikrai neatsiribojame.

  Bernardinai.lt • Vilniaus Šeimos Psichologijos Centras maloniai kviečia moteris į patyriminę – kūrybinę grupę

  Vilniaus Šeimos Psichologijos Centras maloniai kviečiaį patyriminę – kūrybinę
  grupę, kurioje paliesime:

  moteriškumo, 
  seksualumo
  ir kūno priėmimo temas.

  Vizualizacijų, meno, muzikos bei dalijimosi patirtimi pagalba sieksime labiau priartėti prie savo moteriškosios prigimties ir suprasti, kas ją slopina.

  Maksimalus grupės narių skaičius: 10-12 merginų / moterų. Moterų amžius nuo 18 metų.

  Grupė susitiks aštuonis kartus.

  Preliminari pirmojo susitikimo data 2014 spalio 14 d. Susitikimai vyktų antradieniais nuo 18 val. iki 20 val.

  Grupę ves valgymo sutrikimų centro psichologė Rūta Gražulytė ir Vilniaus šeimos psichologijos centro psichologė Eglė Malokviejūtė.

  Vieno susitikimo kaina 55 Lt.

  Prieš formuojant grupę, bus vykdomas pirminis interviu, kurio trukmė 45 min., kaina 80 Lt.

  Dėl pirminio interviu kreiptis telefonais +37062058759 (Eglė) arba +37060001541 (Rūta).

  Vieta: Vilniaus šeimos psichologijos centras, Apkasų g. 6, Vilnius.

  Reng. informacija • Artėja IX tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“
  Ansamblis „Čabauchi“ (Baltarusija). Nuotrauka iš festivalio rengėjų archyvo

  Jau devintą kartą Vilniaus gyventojus ir svečius džiugins margaspalvė folkloro šventė. Lapkričio 1216 dienomis vyks IX tarptautinis folkloro festivalis „Pokrovskije kolokola“.

  Ją organizuoja Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras drauge su Slavų tradicinės muzikos mokykla ir Vilniaus rusų folkloro centru, remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė ir kiti nuolatiniai partneriai bei rėmėjai, padedantys puoselėti liaudies meną ir kultūrą.

  Išskirtinis renginio bruožas – Lietuvos tautinių mažumų tradicinės kultūros populiarinimas ir išsaugojimas. Festivalis pelnė platų pripažinimą, jame dalyvauja unikalūs folkloro kolektyvai iš įvairių šalių, geriausi Lietuvos tautinių mažumų folkloro ansambliai. Pagrindiniai koncertai vyks Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Taikomosios dailės muziejuje – Vilniaus senajame arsenale, Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus rotušėje ir kitose salėse bei istorinėse miesto vietose.

  Lapkričio 12 d., trečiadienį, Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30) organizuojami net du koncertai. 18 val. pasirodys egzotiškas Rusijos raginių instrumentų ansamblis. Jį Sankt Peterburge subūrė dabartinis orkestro meno vadovas ir dirigentas Sergejus Polianičko. Šiandien orkestras turi septyniasdešimt keturis pučiamuosius instrumentus, kurie unikalūs savo forma ir garsu, o repertuaras įvairus ir be paliovos didėja. Muzikantai garsėja savo entuziazmu ir atsidavimu muzikai, taip pat – eksperimentine dvasia, todėl per trumpą laiką pelnė gilią profesionalių muzikantų, istorikų, meno ir muzikos kritikų, publikos pagarbą.

  20 val. koncerte „Iš senovės palikimo“ pasirodys Lietuvos ir užsienio šalių folkloro kolektyvai. „Erkvani“ iš Gruzijos kvies paklausyti pasaulio vertybe pripažinto gruzinų polifoninio dainavimo. Išvysime moterų folkloro kolektyvą„Čabauchi” iš Baltarusijos, smagų ansamblį „Pekel“ iš Olandijos, Krokuvos regiono muzikantus ir Jozefo Brodos kapelą iš Silezijos Beskidų – kalnuotosios Lenkijos dalies, kitus užsienio svečius, taip pat – Lietuvos ir Lietuvos tautinių bendrijų folkloro kolektyvus. Renginio ašis – įvairių Rusijos regionų folkloro kolektyvai. Senovinių kazokų dainų ansamblis „Volnica“ iš Samaros atliks tradicines Dono, Volgos, Uralo, Kubanės ir Tereko dainas, folkloro-etnografinis ansamblis „Bereginia“ iš Omsko supažindins su Sibiro senbuvių (čaldonų, Sibiro kazokų, sentikių) dainuojamąja, šokio, instrumentine tradicija, ansamblis „Buzuluk“ iš Novoaninsko (Volgogrado apskrities) – su unikaliomis restauruotomis senovinėmis kazokų dainomis, „Čipčirgan“ iš Udmurtijos – su udmurtų liaudies šokiais.

  Lapkričio 13 d., ketvirtadienį, 11–13 val.po Vilniaus miesto mokyklaspasklisIV vaikų folkloro asamblėja. Paskaitose-koncertuose, kurias moksleiviams ir jų mokytojams dovanos festivalis, dalyvaus Lietuvos vaikų folkloro kolektyvai ir svečiai iš užsienio. Susitikimų metu bus mokomasi liaudies dainų, šokių, žaidimų ir amatų. Asamblėja tęsis po dienos, lapkričio 15-ąją, Vilniaus rotušėje – ten vyks mugė, kūrybinės dirbtuvės, III respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatų koncertas.

  Tą pačią dieną 19 val.Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (Aušros Vartų g. 5) rengiamas Didysis festivalio koncertas. I dalyje skambės festivalio užsakymu sukurto kūrinio premjera – lietuvių kompozitoriaus Jono Jurkūno „Iš šio miesto“, 4 dalių Vilniaus žmonių paveikslas gyviems ir įrašytiems garsams. Muzikiniame paveiksle moderniomis šiuolaikinės muzikos raiškos priemonėmis eksponuojamos įvairių tautų – žydų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių, rusų, lietuvių ir kitų – liaudies dainų temos. Jomis atskleidžiama, ką įvairių tautų atstovai, gyvenę ir tebegyvenantys Vilniuje, papasakotų apie save ir savo miestą kitų kraštų gyventojams. Kūrinį atliks folkloro ansambliai „Arinuška“, „Sviato“, „Intakas“, dainininkai Rafailas Karpis, Kristina Začikevič (Ukraina) ir Kristina Žaldokaitė, gospelo choras „Hark!“, multiinstrumentininkas Saulius Petreikis, Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov), dirigentas Modestas Barkauskas, vaizdo menininkas Rimas Sakalauskas, scenografė Anželika Šulcaitė.

  II dalyje, pavadintoje „Unikalios tradicijos“, folkloro kolektyvai iš Baltarusijos, Gruzijos, Lenkijos, Lietuvos, Olandijos, Rusijos ir kitų užsienio šalių pristatys unikalias savo kraštų liaudies dainos, šokio ir apeigų tradicijas. Filharmonijos fojė veiks Lietuvoje gyvenančių dailininkų Vladimiro Pustovojaus ir Anatolijaus Stiško darbų paroda.

  Lapkričio 14 d., penktadienį, renginiai vyks skirtingose sostinės vietose. Lietuvos edukologijos universitete (Studentų g. 39) 10 val. organizuojama „Apvalaus stalo diskusija tema „Liaudies tradicinė kultūra: visuomenės ir valstybės sąveika“. Jos tikslas ne tik išryškinti šalyje egzistuojančius visuomenės ir valstybės sąveikos aspektus etnokultūros kontekste, bet ir išsiaiškinti būdus, galinčius efektyviau stiprinti gyvybiškai svarbią sąveiką, o tuo pačiu – folkloro ir etnokultūros puoselėjimą. Festivalis didelį dėmesį skiria ne tik teoriniams, bet ir praktiniams užsiėmimams. 12 val., meistriškumo pamokų metu, ir suaugę, ir vaikai galės išbandyti savo jėgas įvairiose liaudies kūrybos srityse – pramokti dainų, šokių ir žaidimų. Meistriškumo pamokas ves garsūs folkloro specialistai ir atlikėjai. 

  18 val. Taikomosios dailės muziejuje – Vilniaus senajame arsenale(Arsenalo g. 3A) skambės „Muzika gurmanams. Tradiciškai koncertas pirmiausia skiriamas folkloro žinovams – žmonėms, suvokiantiems tradicinio liaudies meno grožį ir jėgą. Jame bus galima pasimėgauti įvairių kraštų folkloro atlikėjų meistriškumu ir ilgus šimtmečius gyvuojančia liaudies muzikos tradicija.

  21.30 val. Alaus namuose (Goštauto g. 8) „Liaudies šokio vakaro“ dalyviai galės ir pasilinksminti, šokdami polkas, valsus, ratelius ar žaisdami žaidimus, ir iš arčiau susipažinti su festivalio svečiais bei jų atliekamais tradiciniais šokiais.

  Lapkričio 15 d., šeštadienį, Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) 11–15 val. savo darbą tęsIV vaikų folkloro asamblėja. Čia vyks mugė ir kūrybinės dirbtuvės – pirmą kartą bus rodomas Prakartėlės lėlių teatras ir meistraujamos lėlės, liaudies pasakotojai seks rusų liaudies pasakas, bus pristatyti liaudies amatai – vijamos juostos, pinamos verbos, senuoju būdu apdirbamas linas, vilna, meistraujamos Žalvario amžiaus puošmenos, juvelyriniai dirbiniai iš metalo ir lipdiniai iš molio, lankstomos popierinės gėlės, karpomi raižiniai, ekslibriai, savo rankomis gaminami muzikos instrumentai ir…saldainiai bei pristatoma nacionalinė virtuvė. Šurmulys kiek aprims 13 val., kai Vilniaus rotušės scenoje koncertuos III respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatai. Organizatoriai parengė saldžią dovaną – milžinišką tortą, kurio paskanauti galės ir laureatai, ir visi susirinkusieji.

   15–20 val. bus pristatomi festivalio dalyvių meniniai portretai.Tik vieną kartą vienu metu spalvingame ir nuotaikingame koncerte pasirodys net trylika folkloro kolektyvų: „Čipčirgan“ (Udmurtija, Rusija), „Čabauchi“(Baltarusija), „Volnica“ (Rusija), „Turgelanka“ (Lietuva), Jozefo Brodo ansamblis, „Bolecanie“ (Lenkija), „Večiora“, „Bylina“ (Lietuva), Tatjana Zachikevič (Ukraina), „Bereginia“, „Russkij obyčiai“, „Volnica“, „Meža“, „Buzuluk“ (Rusija), „Pekel“ (Olandija), „Erkvani“ (Gruzija).

  Paskutiniąją festivalio dieną, lapkričio 16 d., sekmadienį, 12 val. Mergelės Marijos katedroje (Maironio g. 12) skambės sakralinė muzika. Bažnytinę dainuojamąją poeziją, tradicines Kalėdų ir Velykų giesmes, psalmes atliks folkloro kolektyvai iš Rusijos, Lietuvos, Baltarusijos.

  Festivalio programą, straipsnius ir nuotraukų galeriją galima rasti www.arinuska.lt .

  Festivalio direktorė Irena Zacharova

  Bernardinai.lt • Tapytoja iš Prancūzijos Saré (Evgenija Sarkisian): „Mane įkvepia žmonės“
  Dailininkė Evgenija Sarkisian. Nuotrauka iš parodos rengėjų archyvo

  Tarptautinis dailės festivalis „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ Lietuvos publikai pristato armėnų kilmės menininkę Evgeniją Sarkisian, šiuo metu daugiausia laiko praleidžiančią ir kuriančią Prancūzijoje. Spalio 2 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41) menininkė pristatys savo tapybos darbų parodą Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams.

  Apie gimtosios šalies įtakas, kūrybos temas ir viltis atvykstant į Lietuvą – pokalbis su tapytoja, visiems labiau žinomą tiesiog kaip Saré.

  Esate kilusi iš Armėnijos. Kokie nacionaliniai motyvai lydi Jus per gyvenimą?

  Taip, mano šaknys Armėnijoje, ir aš su šia šalimi niekada neišsiskyriau. Dažnai važiuoju į Jerevaną, tai labai mylimas mano gimtinės miestas. Labai mėgstu ir vertinu armėniškas viduramžių miniatiūras, iš kurių įkvėpimo sėmėsi daugybė mano tautos menininkų, tarp jų ir mano nuostabieji Jerevano dailės akademijos dėstytojai.

  Šiuo metu gyvenate Prancūzijoje. Koks buvo Jūsų kelias į šią šalį?

  Mano šeima buvo susijusi su Prancūzija dar dvidešimtame amžiuje. Senelis mokėsi Pastero institute, o vėliau buvo Jerevano medicinos instituto rektorius. Mano mama gimė Paryžiuje, o tėvas dirbo keletą metų ten pat. Kai buvau studentė, 1991 m. gavau kvietimą surengti parodą vienoje iš Paryžiaus galerijų, tos parodos metu susipažinau su savo būsimu vyru.

  Kas padėjo formuotis Jūsų meninei prigimčiai? Kas darė didžiausią įtaką?

  Labai sunku išanalizuoti įvairių žmonių įtaką. Negaliu apibrėžti ar mane formavo menininkai, ar tik aplinkybių sutapimas sukūrė tokį rezultatą. O tapau aš nuo pat vaikystės.

  Kaip gimė Jūsų pseudonimas „Saré“?

  Labai paprastai. Tai trumpinys nuo Sar – Sarkisian, tokia mano pavardė, ir E – Evgenia, toks mano vardas. Tas pseudonimas gimė Prancūzijoje ir dabar dauguma mano draugų ir pažįstamų taip vadina mane dėl to, kad taip trumpiau ir lengviau prisiminti.

  Kokių turite autoritetų? Kokie žmonės Jus įkvepia?

  Galbūt nuskambės netaktiškai, bet negaliu pasakyti, kad man egzistuoja autoritetai. Nesukurk sau stabo – tokia pozicija man artimiausia. O įkvepia mane visi žmonės, jie tai įdomiausia kas egzistuoja žemėje.

  Kokios yra pagrindinės Jūsų kūrybos temos?

  Žmonės, jų santykiai ir gyvenimas.

  Kas jums yra kūryba? Saviraiška, atsakymų ieškojimas, noras perteikti savas patirtis?

  Aš tapau todėl, kad man tai suteikia neapsakomą malonumą. Kūryba – tai mano ego išraiška.

  Savo kūryboje nevengiate groteskiškų, šaržuotų personažų vaizdavimo. Kaip išsivystė būtent toks braižas?

  Atvirai sakant, man neatrodo, kad mano vaizduojami personažai yra šaržuoti. Kartais gyvenime sutinkame daug groteskiškesnių personažų. Aš jų specialiai nešaržuoju, man jie tokie gaunasi.

  Esate baigusi scenografiją. Ką jums reiškia ši sritis? Ar šiuo metu dirbate kaip scenografė?

  Anksčiau daug dirbau teatre, tačiau šiuo metu jau nebedirbu. Supratau, kad labai gerai jaučiuosi ir be kolektyvinės kūrybos.

  Koks Jūsų požiūris į postmodernizmą, šiuolaikinio meno reiškinius?

  Toks pat kaip ir į viską, kas išsiskiria. Yra kas patinka ir sukrečia, o yra dalykų, į kuriuos niekaip nereaguoju.

  Vienas garsus žmogus yra pasakęs, kad „Tapyba yra tyli poezija, o poezija yra paveikslas, kuris kalba“. Ar su tuo sutiktumėte? Ar matote ryšį tarp poezijos ir tapybos?

  Ne kiekvienas tapybos darbas yra poezija. Jeigu pratęstume analogiją, tai egzistuoja tapyba ir kaip romanas, ir esė, ir interviu, ir pamfletas.

  Koks Jūsų požiūris į poeziją?

  Į gerą poeziją požiūris labai geras.

  Kokie darbai bus pristatyti Lietuvos auditorijai? Kaip jie buvo atrinkti?

  Parodoje, kuri bus atidaryta Lietuvoje, Vilniuje, bus eksponuojami darbai iš pastarųjų metų kūrybinio proceso. Kartu su organizatoriais stengėmės sukurti harmoningą ansamblį ir, manau, kad mums pavyko.

  Kokių lūkesčių turite važiuodama į Lietuvą? Ar čia lankysitės pirmą kartą?

  Nors ir gėda pripažinti, bet tai mano pirmas vizitas į Lietuvą. Labai įdomu sužinoti, kaip lietuviai priims mano darbus, kaip jie įvertins mano vaizduojamus personažus. Taip pat svajoju paklaidžioti ir po nuostabųjį Vilnių, apie kurį žinau tik iš knygų.

  Saré tapybos darbų parodos atidarymas spalio 2 dieną 18 val. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniuje. Atidaryme dalyvauja ir pati menininkė. Paroda tęsis iki spalio 20 dienos. Maloniai kviečiame ir laukiame atvykstant!

  Greta Andriuškevičiūtė

  Bernardinai.lt • V. Andriukaitis EP įvertintas gerai

  Antradienį vykusiuose Europos Parlamento klausymuose, kuriuose komitetai vertino kandidatus į naujosios Europos Komisijos narius, buvęs Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis, pretenduojantis į sveikatą ir maisto saugos komisaro postą, sulaukė aukščiausių balų –  9 iš 10.

  Aplinkos ir maisto saugos bei Žemės ūkio komiteto nariai taip įvertino jo politinę nuojautą, patikimumą, energiją, nuoširdumą, gebėjimą bendrauti su žmonėmis už Briuselio ribų ir tikimybę, kad jį patvirtins Europos parlamentas. Šio pranešime teigiama, kad V. Andriukaitis sudarė įspūdį kaip labai rimtai žiūrintis į būsimo darbo perspektyvas, teigiamai įvertinta, kad jis yra gydytojas pagal profesiją, sąžiningas, kai sakė, jog dar daug ko turi išmokti savo naujosiose pareigose.

  Didesnio 9,5 balo sulaukė tik Kroatijos kandidatas į vystymosi komisaro postą.

  V. Andriukaičio įvertinimas (10 balų sistema):

  Politinė nuojauta – 9;

  Patikimumas – 10;

  Energija – 9;

  Nuoširdumas – 8;

  Gebėjimas bendrauti su žmonėmis už Briuselio ribų – 9;

  Tikimybė, kad patvirtins EP – 9.

  Janina Stašauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

  LRT logotipas • Kviečia vaikus ir paauglius į psichologines grupes

  Vilniaus šeimos psichologijos centras kviečia 9-10 m. berniukus į 
  psichoterapinę grupę. Vaikų grupė - tai mažas pasaulis, kuriame atsiskleidžia,
  kaip vaikas jaučiasi ar elgiasi kasdienybėje, kur eksperimentuodamas drovus
  vaikas mokosi pasielgti drąsiau, o maištingas - atsakingiau. Čia išmokstami
  įgūdžiai padeda kasdienybėje - bendraujant bei sprendžiant konfliktus.

  Grupę veda gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė Monika Misevičė ir
  psichologas Antanas Grižas. Telefonas pasiteiravimui: +370 628 48202
  (Antanas).

  Užsiėmimo trukmė - 1 val. 15 min., kaina - 55 lt (15 eurų).

  Taip pat kviečiame 12-15 m. paauglius dalyvauti bendravimo grupėje, kur
  paaugliai gali geriau suprasti save ir kitus, pažinti savo stipriąsias puses,
  pamatyti bendravime kylančius sunkumus ir mokytis juos įveikti, mokytis
  sklandžiai išreikšti savo mintis ir jausmus, spręsti konfliktus.

  Grupę veda psichologė Julija Vlasova (telefonas pasiteiravimui: + 370 629
  54757). Užsiėmimo trukmė - 1 val. 30 min., kaina - 42 lt (12 eurų).

  Numatoma grupių pradžia - spalio mėnesį. Prieš dalyvaujant grupėse
  vyks įvadinis susitikimas bendrai tinkamu laiku, jo metu bus aptariami
  lūkesčiai, klausimai, grupės tinkamumas.

  Užsiėmimai vyks Šiaurės miestelyje, Apkasų g. 6-8, Vilniuje.
  Registracija el. paštu info@seimospsichologija.lt
  Daugiau informacijos: www.seimospsichologija.lt

  Reng. informacijaDedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.