Kviečiame susipažinti su atlikto mokslinio tyrimo "Prokurorų požiūrio į reformą ir patiriamą stresą" ataskaita

Bernardinai.lt

Bernardinai.lt naujienos

Bernardinai.lt naujienų srautas

Bernardinai.lt

 • Užsienio reikalų ministras vyksta darbo vizito į JAV

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 24–30 dienomis su darbo vizitu lankysis JAV – Vašingtone, Arizonos ir Nevados valstijose.

  Vašingtone planuojami L. Linkevičiaus susitikimai su valstybės sekretoriaus pavaduotoju Williamu Burnsu, Atstovų rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Edu Royce‘u, kitais aukštais Nacionalinės saugumo tarybos, Gynybos departamento pareigūnais.

  Susitikimų metu bus aptarti aktualūs JAV buvimo regione stiprinimo, padėties Ukrainoje, energetinio saugumo ir kiti svarbūs transatlantinės darbotvarkės ir dvišalių Lietuvos ir JAV santykių klausimai.

  L. Linkevičius Atlanto tarybos (Atlantic Council) konferencijoje, skirtoje paminėti NATO plėtros dešimtąsias metines, dalyvaus diskusijoje apie Europos saugumą ir ateitį, susitiks su JAV analitinių užsienio politikos tyrimų centrų atstovais, žurnalistais. Arizonoje ministras dalyvaus McCain tarptautinės lyderystės instituto rengiamame Sedonos forume ir Nevadoje vyksiančiame Europos dienos minėjime.

  Bernardinai.lt • ES pradeda taikyti vienašales prekybos lengvatas Ukrainai

  Europos Sąjunga, siekdama padėti Ukrainai stabilizuoti ekonomiką, nuo balandžio 23 dienos pradėjo iš anksto taikyti vienašales muitų lengvatas, dėl kurių buvo sutarta derybose dėl išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės sudarymo.

  Lengvatos pradėtos taikyti nelaukiant, kol bus pasirašyti visi ES ir Ukrainos asociacijos susitarimo skyriai. Politiniai susitarimo skyriai pasirašyti 2014 metų kovo 21 dieną, rašoma pranešime spaudai.

  ES tarifai mažinami arba panaikinami beveik visoms svarbiausioms Ukrainos eksporto prekėms, taip pat daugumai žemės ūkio produktų, kuriems ES taiko aukštus įprastinius muitus. Jautriems importui žemės ūkio produktams – mėsai, pieno produktams, grūdams, cukrui, etanoliui ir panašiai – muitų lengvatos bus taikomos kvotų ribose. Pasinaudojant šiomis tarifų lengvatomis, Ukrainos importas į ES nebebus apmokestinamas iki 500 mln. eurų muito mokesčių per metus. Taip pat Ukraina įpareigojama nedidinti savo taikomų muitų ES kilmės prekėms.

  Tarifų lengvatos bus taikomos Ukrainos kilmės prekėms, remiantis įgaliotų Ukrainos institucijų išduotais kilmės dokumentais. Be to, nustatyta rinkos apsaugos sąlyga, leidžianti nutraukti lengvatų taikymą atskiriems produktams, jeigu staigus jų importo iš Ukrainos augimas sukeltų žalą ES gamintojams – tokiu atveju šioms prekėms būtų taikomas įprastinis muito tarifas.

  Lengvatos Ukrainai bus taikomos iki 2014 m. lapkričio 1 d. – tikimasi, kad iki to laiko bus pasirašytas ir pradėtas abipusiškai taikyti visas asociacijos susitarimas, įskaitant ir nuostatas dėl išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės. Jeigu asociacijos susitarimas būtų pradėtas taikyti anksčiau, vienašalių lengvatų taikymas būtų nutrauktas.

  LRT logotipas • Seimo komitetas pritarė siūlymui minėti Gerų žinių dieną

  Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas balandžio 23 d. posėdyje po svarstymo pritarė Atmintinų dienų įstatymo pataisoms.

  Grupės Seimo narių (Virginijos Baltraitienės, Rimantės Šalašavičiūtės, Irenos Degutienės, Dalios Kuodytės ir Onos Valiukevičiūtės) įregistruotą Atmintinų dienų įstatymo pataisą, pagal kurią paskutinis gegužės penktadienis būtų minimas kaip „Gerų žinių diena“ palaikė dauguma komiteto narių.

  Projektą pristačiusi R. Šalaševičiūtė informavo, kad tokiu siūlymu siekiama paraginti žiniasklaidą skleisti kuo daugiau pozityvių naujienų. Seimo narė tvirtino, kad smurtas ir neigiamos naujienos, dažnai akcentuojamos viešojoje erdvėje, todėl didėja visuomenės nepasitikėjimas savo šalimi, abejingumas, pesimizmas, auga smurto atvejų skaičius. ,,Neigiama informacija ypač veikia pažeidžiamiausią visuomenės dalį – vaikus. Daugėja patyčių bei smurto mokyklose, o lygiagrečiai – depresija sergančių ir net savižudybe baigiančių gyvenimą vaikų.“, – kalbėjo R. Šalaševičiūtė.

  Siūlomo projekto reikalingumą pagrindžia ir pačios visuomenės požiūris į smurto pateikimą žiniasklaidoje. Rinkos ir socialinių tyrimų agentūros „GfK CR Baltic“ 2014 m. sausio mėnesį atlikto visuomenės tyrimo duomenimis daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad informacijos apie kriminalus Lietuvos žiniasklaidoje yra per daug.

  Atmintinų dienų įstatymo pataisos dar bus svarstomos Seimo plenariniame posėdyje.

  Bernardinai.lt • Lenkijos premjeras: Ukrainai iš tikro gresia padalijimas

  Egzistuoja realus pavojus, kad Ukrainos rytiniai regionai bus atskirti nuo likusios šalies teritorijos, trečiadienį pareiškė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

  „Rizika, kad rytiniai Ukrainos regionai bus atskirti, yra reali. Bijau, kad neteks ilgai laukti, kol išvysime naujus veiksmus Ukrainos dramoje“, – teigė D. Tuskas. Jis pareiškė manąs, kad konfliktas Ukrainoje tęsis ilgai ir turės ilgalaikių pasekmių saugumo situacijai Europoje.

  Bernardinai.lt • Paveldosaugininkams mįslę užminė galbūt vogtas varpas

  Šiaulių paveldosaugininkai aiškinasi, iš kur viename rajono poilsio ir pramogų komplekse atsirado, manoma, Ukmergės bažnyčiai priklausęs varpas. Komplekso savininkas kultūros vertybe laikomo varpo įsigijimo dokumentų nepateikia.

  Pasak paveldosaugininkų, šis poilsio ir pramogų komplekso arką puošiantis žalvarinis ar bronzinis varpas gali skaičiuoti antrą šimtą metų. Ant jo išgraviruotas užrašas Vilkomir – taip Ukmergė buvo vadinama 1862-aisiais Peterburge išleistame žodyne.

  „Pagal užrašus lenkų kalba, simboliką, aišku, kad tai yra bažnytinis varpas, nes iš 3 pusių yra nukryžiuotojo simbolika. Varpo apačia padilusi, reiškia, jis buvo naudojamas. Susidarė įspūdis, kad tai – senas varpas“, – sako KVAD Šiaulių teritorinio padalinio vyr. inspektorius Zenonas Stundžia.

  Komplekso direktorius ir su paveldosaugininkais, ir žurnalistais bendrauti atsisakė, mestelėjęs, kad varpas čia kabąs bene 15 metų, o jokių įsigijimo dokumentų jis neturi.

  Iškviesti policijos pareigūnai tiria įvykį. Paveldosaugininkai sako, kad tik apžiūrėjus kultūros vertybę iš arčiau paaiškės, kada ji buvo pagaminta ir kurioje Ukmergės bažnyčioje galėjo kabėti. Nustačius, kad varpas pavogtas, jis turės būti grąžintas savininkui.

  Lidija Jankauskienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

  LRT logotipas • 15-asis Tarptautinis universitetų teatrų forumas „Teatrinės reminiscencijos“

  Gegužės 4–10 d. Vilniuje vyks 15-as Tarptautinis universitetų teatrų forumas, pakviesiantis į 13 užsienio svečių ir lietuvių sukurtų spektaklių bei į 3 kūrybines teatralizuotas akcijas apie senuosius miesto teatrus.

  „Jau penkioliktus metus gyvuojantis Tarptautinis universitetų teatrų forumas Vilniuje – vienintelis ir unikalus tokio pobūdžio jaunimo renginys Baltijos šalyse, suburiantis teatru besidominčius studentus bendrai teatrinei veiklai, siekiantis ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimui svarbius socialinius, paveldosaugos klausimus, bet ir atveriantis galimybę geriau vieniems kitus pažinti, bendrauti, keistis patirtimi, kartu kurti,“ – teigia Forumo rengėjai.

  15-ame universitetų teatrų forume prie septynių Lietuvos trupių prisijungs ir svečiai iš Europos – Ispanijos, Baltarusijos, Belgijos ir Italijos – bei Šiaurės Amerikos – Kanados. Skandalingiausia Forumo dalyvė – Baltarusijos trupė: įkūrusi savo – be vietos ir be pastovios sudėties – teatrą, siekiantį šokiruoti ir parodyti šiandieninį pasaulį be pagražinimų.

  2014-ieji Lietuvoje paskelbti Teatro metais, todėl neatsitiktinai Forumas šiemet pasirinko atminties temą – „Teatrines reminiscencijas“ – ir nusprendė parodyti unikalias teatrines akcijas, priminsiančias seniau gyvavusius Vilniaus teatrus – Vilniaus universiteto Kiemo teatrą, žydų ir lenkų teatrinių trupių veiklą. Iki 30 minučių trunkantys studentų rengiami pasirodymai skatina kūrybingumą ir siekį susipažinti bei supažindinti kitus su kultūrine miesto praeitimi.

  Visus Tarptautinio universitetų teatrų forumo spektaklius Vilniaus gyventojai ir svečiai galės stebėti nemokamai.

  Bernardinai.lt • Vakininkuose – vargonų muzikos valanda

  Gegužės 11 d., 11 val. Varėnos rajono Valkininkų švč. Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje vyks vargonų muzikos valanda.

  Skambės J.S. Bach, L.N. Clerambault, G.Böhm ir kitų kompozitorių kūriniai vargonams kuriuos atliks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, vargonų ir klavesino katedros studentės, bei tos pačios katedros lektorė.

  Maloniai kviečiame atvykti pasiklausyti!

  Organizatoriai

  Bernardinai.ltDedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.