Bernardinai.lt

Bernardinai.lt

Bernardinai.lt
 • Rusija nebendradarbiaus su Estija nusikaltusių asmenų paieškos srityje

  dc2bc6fc18d0bd964bb2d69562b021baab137f2a

  Rusijos prezidentas Vldimiras Putinas nusprendė vienašališkai panaikinti Rusijos ir Estijos susitarimą dėl įsipareigojimo išduoti nusikaltusius asmenis. Toks susitarimas buvo sudarytas dar prieš keliolika metų.

  Toks Rusijos žingsnis tik dar labiau liudija didėjančią Rusijos teisinę saviizoliaciją.

    • Mirė talentingas rusų aktorius Michailas Svetinas

  46cb846aaa98fa41af3889ea8e46f60a8afe3c65

  Mirė garbaus amžiaus sulaukęs talentingas Rusijos aktorius - Michailas Svetinas. Prieš savaitę jis buvo paguldytas į ligoninę, ištikus insultui. Aktorius bus palaidotas Maskvoje rugsėjo 2 dieną.

  Michailas Svetinas gimė 1928 metais Kijeve ir ilgai atkakliai bandė įgyvendinti svajonę - tapti aktoriumi. Jam padėjo tik tai, kad pavyko susitikti su Arkadijumi Raikinu, tuometine megažvaigžde sovietiniame scenos mene, ir įtikinti jį savo talentu.

  Aktorių labiausiai išgarsino jo vaidmuo 1982 metais pastatytame kino filme „Burtininkai“. Šis filmas buvo labai populiarus visoje Sovietų Sąjungoje, jis padėjo karjerą padaryti ir vieną iš pagrindinių herojų suvaidinusių - M.Svetinui.

  Aktorius suvaidino daugiau nei šimtame kino filmų. Daugumoje jų jis vaidino epizodinius vaidmenis, tačiau tokius, kurie įsimindavo net labiau nei pagrindinių herojų.

  Sunku įsivaizduoti, kad kuris nors sovietmečiu augęs žmogus neatsimintų šio aktoriaus ir jo išraiškingų akių bei jautrios vaidybos.

  Parengta pagal Gazeta.ru • Šventadienio aforizmai

  4d7d50ff92fda9c2bc5b02c9fed48ed6eef79ce9

  Bernardinai.lt pradeda naują ciklą - ŠVENTADIENIO AFORIZMAI. Kiekvieną šventadienį pabersime saują išminties perlų. Viliamės, kad Jums tai bus prasminga ir svarbu.

  Geriau ką nors padaryti netobulai, negu tobulai nepadaryti nieko. (Robert H. Schuller)

   Gyvenimo vertė nepriklauso nuo mūsų užimamos vietos. Ji priklauso nuo to, kaip toje vietoje mes darbuojamės. (Šv. Lizjė Teresė)

   Du kart du yra keturi, net jei taip teigia beprotis. (Viktor Frankl)

   Jei  mažmožis gali tave supykdyti, ar  tai tau nieko nesako apie tavo dydį? (Sydney J. Harris)

   Nuodėmė žalinga ne dėl to, kad ji uždrausta. Ji uždrausta dėl to, kad ji žalinga. (Benjamin Franklin)

   Jei nori pamatyti vaivorykštę, turi išbūti lietuje. (Dolly Parton)

  Gali būti, jog esame bejėgiai prieš neteisybę, tačiau niekada negali taip būti, kad prieš ją neprotestuojame. (Elie Wiesel)

   Pabaigoje mums nebus svarbu, ar mes kovojome spragilais, ar nendre, Mums bus svarbu tik tai, kieno pusėje mes kovojome. (G.K. Chesterton)

   Mes nesame kurti kaip kaupimo cisternos, mes esame kaip kanalai, padaryti dalijimuisi. (Billy Graham)

   Pakaktų, kad neturtingieji gautų bent pusę pinigų, išleidžiamų studijoms apie juos. (Bill Vaughan) • Vaikų darželis: baubas ar draugas?

  Nemažai tėvų per vasarą apsisprendžia ir rudenį pirmą sykį nuveda savo mažylius į vaikų darželį ar kitą vaikų ugdymo grupę. Dar kiti ryžtasi vaiką ten nuvesti po tam tikros pertraukos, nors pirmoji patirtis ir nebuvo labai sėkminga. Kaip tinkamai paruošti vaiką darželiui ar ikimokyklinio lavinimo mokyklėlei? Savo mintimis apie tai dalijasi „Mažųjų ekspertų mokyklos“ ambasadorė vaikų psichiatrė, docentė dr. Sigita Lesinskienė.

  Pasak pediatrės, pirmiausia tėvai turi įžvelgti ikimokyklinio ugdymo įstaigos naudą vaikui. Vaikų darželis – ne vien neišvengiama būtinybė, kuri padeda tėvams kurti patogesnį gyvenimą, bet ir ypač naudingos vaiko patirties vieta.

  Anot dr. S. Lesinskienės, vaikų darželis – viena pirmųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų socializacijos vietų. Tėvai turėtų įvertinti šią puikią galimybę savo vaikui. Juk jis ikimokyklinio ugdymo įstaigoje sužinos įvairiausių dalykų – susipažins su naujais žmonėmis, patirs įvairių situacijų, ims geriau pažinti pasaulį.

  „Labai svarbu, kad tėvai paaiškintų, kas yra darželis, kam jis reikalingas, kuo jis naudingas ir geras vaikui. Reikėtų mažyliui apie tai pasakyti aiškiai, suprantamai ir, žinoma, pozityviai. Gaila, bet dažnai tenka susidurti, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai nežino, kodėl jie lanko vaikų darželį“, – teigia gydytoja. Anot jos, vaikas turėtų žinoti, kad jo pagrindinė užduotis darželyje  yra išmokti būti, žaisti ir draugauti su kitais vaikais.

  Adaptacijai – žaidimai ir ritualai

  Pasak dr. S. Lesinskienės, ikimokyklinio ugdymo įstaigą pradėjusiam lankyti vaikui pradžia kartais būna sunki, todėl labai svarbi supratinga aplinkinių pagalba.

  Gydytojos teigimu, adaptacijos etape labai daug lemia ir bendra vaiko psichologinė savijauta. „Į darželį ruošiamas vaikas turi jaustis ramus ir saugus. Tokiam vaikui nauja ikimokyklinio ugdymo įstaigos aplinka bus įdomi, jis norės bendrauti, žaisti, džiaugtis“, – teigia gydytoja.

  Dr. S. Lesinskienės manymu, teisinga vaiko paruošimo darželiui taktika padeda vaikui lengviau pritapti grupėje, o vėliau, po vasaros atostogų ar ligos, sklandžiau įsilieti į jau pažįstamą ikimokyklinės įstaigos aplinką.

  „Ilgiau darželio nelankiusiam jautresniam vaikui tenka adaptuotis iš naujo. Žinoma, šis adaptacijos periodas yra trumpesnis ir lengvesnis. Jį palengvina ir pozityvus tėvų ir kitų šeimos narių požiūris į darželį. Vaikui adaptuoti jo sugrįžimą į vaikų grupę padėtų lydintys malonūs dalykai. Kai kuriems vaikams užtektų priminti, kad jų pasiilgo ir laukia gerieji žaidimų draugai. Vaikas galėtų jiems papasakoti, ką patyrė per tą laiką, kol nelankė darželio. Galbūt jis išmoko naują žaidimą, kurį galėtų žaisti su kitais vaikais“, – sako dr. S Lesinskienė.

  Vaikams, anot pediatrės, iš naujo grupėje adaptuotis padeda ir kokie nors linksmi ritualai. Kai kurie mažyliai labai mėgsta atsimojuoti su šeimos nariais, kaip nors ypatingai atsisveikinti su namų augintiniais. Čia galėtų pagelbėti ir smagūs kartu su tėvais sukurti ir išmokti kupletai darželio tema, kuriuos mažyliai noriai deklamuotų ar padainuotų rytais ar pakeliui į darželį. Ruošiantis sugrįžti į ikimokyklinio ugdymo įstaigą vertėtų darželio temas sugrąžinti ir namuose žaidžiamuose žaidimuose bei mėgstamų pasakų ar išgalvotų personažų istorijose.

  10 patarimų tėvams ruošiant vaiką darželiui, ikimokyklinio ugdymo mokyklėlei, būreliui

  1. Išsiaiškinkite, kokie jūsų lūkesčiai. Paklauskite savęs, ko labiausiai norėtumėte, kad vaikas išmoktų, patirtų, ką gero jis ikimokyklinio ugdymo įstaigoje gaus, kaip ir kodėl to reikia jo raidai. Kai turėsite sau aiškų atsakymą, bus lengviau savo vaikui trumpai ir suprantamai perteikti, ko ir kodėl jis eis į darželį ar kitus grupinius vaikų užsiėmimus.
  2. Kontroliuokite, ką kalbate apie ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Tėvai ir kiti šeimos nariai turėtų atkreipti dėmesį į savo nusiteikimą bei tai, kas namuose kalbama apie darželį ar kitą įstaigą, kurią ruošiasi lankyti ar jau lanko vaikas. Labai svarbu, ką vaikas girdi iš jį supančių suaugusiųjų. Pasitaiko, kad tėveliai atvirai nerimauja, bijo, abejoja ar nepagarbiai aptarinėja ugdymo įstaigas, auklėtojas, kitų pažįstamų patirtis. Vaikai jaučia aplinkinių nerimą, negatyvumą ir užsikrečia juo.
  3. Pasitelkite optimizmą, padrąsinkite vaiką. Ikimokyklinio amžiaus vaikams būdinga laki, magiška vaizduotė. Nugirdę negatyvias suaugusiųjų kalbų nuotrupas, jie gali prisigalvoti visokiausių dalykų apie ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Tėvams derėtų būti pozityviems ir prie vaikų kalbėti ramiai, drąsinančiai, optimistiškai. Be vaikui skirtos žinios, kas vyksta darželyje, pravartu jam ramiai bei džiaugsmingai apie tai papasakoti. Tai sumažins vaiko nerimą bei padės jam su didesniu džiaugsmu vertinti visa, kas vyksta vaikų grupėje.
  4. Sutarkite dėl vienodos nuomonės šeimoje. Tėvams pravartu pasikalbėti su vyresniais broliais ir seserimis (mažiesiems negirdint), kad visų šeimos narių nuomonė ir požiūris sutaptų. Vyresnieji broliai, sesės mažesniam vaikui kartais prišneka įvairiausių dalykų, jie mažąjį kandidatą į darželį gali nuteikti pozityviai arba jį įbauginti.
  5. Išmokykite vaiką atsisveikinti. Ikimokyklinę ugdymo įstaigą pradedantis lankyti vaikas turėtų suvokti, kaip ir kodėl atsisveikinama. Reikėtų išmokyti jį atsisveikinti, pripratinti pabūti kitoje aplinkoje (pvz., pasisvečiuoti pas senelius, draugus ir pan.). Jei vaikas, atsisveikinęs su tėvais, sugeba domėtis aplinka, žaislais, kitais su juo bendraujančiais vaikais bei suaugusiaisiais – jis jau yra pasiruošęs ilgesniam atsiskyrimui ir socializacijai.
  6. Išmokykite vaiką pavalgyti bei apsirengti. Kandidatas į ikimokyklinio ugdymo įstaigą taip pat turėtų mokėti pats pavalgyti, apsirengti arba bent mėginti rengtis, jam šiek tiek padedant.
  7. Pasiruošimą paverskite žaidimu. Vieni vaikai atsiskirti nuo tėvų išmoksta pamažu ir palaipsniui, kitiems užtenka keleto ašaringų kartų, o dar kiti atsiskiria ir vaikų įstaigos grupėje apsipranta labai lengvai. Šį adaptacijos veiksmą galime sužaisti, nupiešti, suvaidinti, sukurti apie jį įvairių gyvūnėlių darželių istorijų. Tai padėtų vaikui žaismingai kurti ir repetuoti įvairias galimas situacijas ir kaip į jas reaguoti.
  8. Apsižvalgykite. Esant galimybei, būtų gerai prieš kelias savaites nuvesti vaiką į būsimą darželį ir apžiūrėti grupę, pabendrauti. Tuomet jam bus aiškiau, kas jo laukia, palengvins jo vidinio pasiruošimo procesą.
  9. Įvertinkite individualų vaiko pasiruošimą. Amžius, kai mažylis jau  yra pasiruošęs ir subrendęs pradėti lankyti vaikų kolektyvą, yra individualus. Manoma, kad optimalus vidurkis galėtų būti treji metai, o kai kuriems reikėtų dar kiek paūgėti. Jei vaikas nepasiruošęs, buvimas kitoje aplinkoje didesnę laiko dalį jam gali sukelti per daug nerimo ir įtampos. Apie tai vaikas kartais nesugeba išsakyti, bet iš jo išvaizdos, reakcijų matyti, kad yra įsitempęs, neatsipalaiduoja, nesidžiaugia, stokoja spontaniškumo, laisvumo, nevalgo, neužmiega ir pan. Gali būti, kad toks vaikas darželį pradėjo lankyti per anksti.
  10. Stebėkite, kaip jaučiasi darželį lankantis vaikas. Jei vaikas sunkiai ir ilgai adaptuojasi darželyje ar kitoje vaikų ugdymo grupėje, jo organizmas patiria ilgalaikius streso hormono pakitimus, tuomet pasireiškia ir kūno reakcijos, dėl kurių dažnai prireikia medikų pagalbos. Jei pradėjęs lankyti darželį vaikas ima dažniau sirgti, galime numanyti, kad jam buvimas vaikų kolektyve atima per daug vidinių jėgų ir nuo nuolatinės įtampos sumažėja imunitetas... Jeigu matote, kad vaiko emocinė ir fizinė savijauta negerėja, tai turėtų paskatinti tėvus priimti tinkamą sprendimą.


 • Anglikonai kartu su katalikais švęs maldos už kūriniją dieną

  8d46d17e1eedc82cc0b0bbdf49b76f954d8e416d

  Vyskupas Nicholas Holtmanas, Anglijos Bažnyčios vadovybėje kuruojantis aplinkosaugos klausimus, kreipėsi į visas anglikonų bendruomenes ir paragino rugsėjo 1-ąją kartu su ortodoksais ir katalikais švęsti maldos už kūriniją dieną.

  Anglijos Bažnyčia prisijungia prie popiežiaus Pranciškaus Katalikų Bažnyčioje įvestos Maldos dienos už rūpinimąsi kūrinija, kuri nuo šiemet kiekvienais metais bus švenčiama rugsėjo 1-ąją. Tuo tarpu kai kurios Ortodoksų Bažnyčios jau prieš kurį laiką pradėjo kasmet rugsėjo 1-ąją melstis už kūriniją. Kasmet minėti šią dieną 1989 m. paragino tuometinis Konstantinopolio patriarchas Dimitrijus.

  Kviesdamas anglikonus drauge su katalikais ir ortodoksais melstis už gamtą, vyskupas Holtmanas primena, kad Anglijos Bažnyčia ir kitos pasaulinei anglikonų bendrijai priklausančios Bažnyčios jau ne kartą yra rėmusios arba pačios iniciavusios įvairias iniciatyvas, kuriomis siekiama padidinti žmonių ir ypač vyriausybių dėmesingumą gamtos problemoms. Kūrinijos dienos minėjimas kartu su katalikais ir ortodoksais bus svarbus indėlis į krikščionių vienybės kūrimo darbą.

  Rugsėjo 1-ąją pirmą kartą Katalikų Bažnyčioje minėsimos Maldos dienos už rūpinimąsi kūrinija ekumeninis aspektas pabrėžtas ir popiežiaus Pranciškaus rugpjūčio 6-osios laiške, kuriuo jis šią dieną įsteigė. Popiežiaus laiškas buvo adresuotas kard. Kurtui Kochui, atsakingam už Katalikų Bažnyčios ekumeninį bendradarbiavimą su kitomis Bažnyčiomis ir krikščioniškomis bendruomenėmis, o taip pat kard. Peteriui Turksonui, visos Bažnyčios mastu kuruojančiam teisingumo ir taikos iniciatyvas. • Popiežius emeritas dalyvauja diskusijoje Kastelgandolfe apie tikėjimo krizę Europoje

  0bcf981118d7b32f70625f50cb12ce332a3d7f65

  Popiežiaus emerito Benedikto XVI mokinių būrelis „Ratzinger-Schülerkreis“ ketvirtadienį susirinko tradiciniam metiniam studijų susitikimui. Keliasdešimt būrelio narių posėdžiauja Kastelgandolfo Mariapolyje, tačiau be savo buvusio mokytojo. Popiežius emeritas Benediktas XVI „Ratzinger-Schülerkreis“ susitikimo dienomis pasiliks savo namuose, „Mater Ecclesia“ vienuolyne Vatikane, pranešė Vatikano radijo vokiečių redakcija. Rugpjūčio 27 dieną susirinkę būrelio nariai vis dėl to susitiks su savo buvusiuoju mokytuoju, rugpjūčio 30 dieną, pasibaigus studijų savaitei, jį aplankys Vatikane ir su juo koncelebruos šventąsias Mišias.

  Šių metų „Ratzinger-Schülerkreis“ susitikimo tema: „Kaip kalbėti apie Dievą? Tikėjimo krizė Europoje“.

  „Ratzinger-Schülerkreis“ buvo įkurtas 1978 metais, kai profesorius Josephas Ratzingeris, popiežiaus šv. Jono Pauliaus II paskirtas Miuncheno ir Freizingo arkivyskupu, užbaigė universiteto dėstytojo karjerą. Nuo tada mokinių būrelis kas vasara susitikdavo su savo mokytoju studijų ir maldos savaitei. Susitikimuose paprastai būdavo aptariama Josepho Ratzingerio parinkta tema. Būrelio susitikimai su Ratzingeriu buvo tęsiami ir jam tapus Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektu. Išrinktas popiežiumi Benediktas toliau susitikdavo su buvusių mokinių būreliu popiežių rezidencijoje Kastelgandolfo miestelyje.

  „Ratzinger-Schülerkreis“ vadovauja Salvatoriečių kongregacijos vienuolis iš Bavarijos t. Stephanas Otto Hornas, kuris nuo 1972 iki 1977 metų buvo Ratzingerio asistentas Regensburgo universitete. T. Hornas, nuo 1999 metų profesorius emeritas, dėstė dviejuose pietų Vokietijos universitetuose: dogmatiką Augsburge ir Fundamentinę teologiją Passau. Iškiliausi būrelio susitikimo dalyviai yra Vienos arkivyskupas kard. Christophas Schönbornas, kuris besiruošdamas daktaratui 1972-73 metais buvo Ratzingerio studentas Regensburge ir Tomaš Halikas, Čekijos Krikščioniškosios akademijos pirmininkas.

  Ratzingerio mokinių būreliui priklauso dirbantys ir iš pareigų pasitraukę universitetų dėstytojai, įskaitant du kardinolus: Vienos ganytoją kard. Christophą Schönborną ir buvusį Bazelio vyskupą, Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininką kard. Kurtą Kochą.

  Mokinių būrelis prieš kurį laiką persiorganizavo į Josepho Ratzingerio – popiežiaus Benedikto XVI fondą (ratzinger-papst-benedikt-stiftung.de). Fondas turi du skyrius: vieną sudaro apie trisdešimt buvusių mokinių, t.y. tikrųjų mokinių būrelis; kitą skyrių sudaro jaunesni teologijos doktorantai, kurių maždaug pusė yra iš vokiškai kalbančių kraštų, o kiti iš įvairiausių pasaulio kraštų, nuo Šiaurės ir Pietų Amerikos iki Europos ir Afrikos. Šio antrojo būrelio vadovė yra pastoracijos teologė Michaela Hastatter iš Breisgau Freiburgo universiteto.

  Kastelgandofe vykstant „Ratzinger-Schülerkreis“ susitikimui, netoliese esančiame Frascati miestelyje posėdžiauja katalikų parlamentai. Tarptautinį Katalikų parlamentarų tinklą 2010 metais įkūrė kard. Christophas Schönbornas ir Britanijos parlamento aukštųjų rūmų narys lordas Davidas Altonas. Vienos kardinolas susitikimo dalyviams aukos šv. Mišias. Katalikų parlamentarai susitikime, be kitų temų, svarstys pabėgėlių klausimą. Susitikime dalyvaus taip pat Lietuvos Seimo atstovai. • Tėvai gali naudotis lengvata mažuosius palydint į mokyklą

  8af127de3ec4ab1256cf6a3048d1d9273687fefd

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad, artėjant Rugsėjo 1-ajai, Mokslo ir žinių dienai, darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, pirmąją mokslo metų dieną suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį.

  Ši garantija taikytina tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t.y. netaikytina darbuotojams, jau turintiems teisę į vadinamąjį mamadienį ar tėvadienį (auginantiems du vaikus iki 12 metų), ar auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų.

  Darbdavio atsisakymas suteikti tėvams priklausantį laisvą laiką ar už jį mokėti yra darbo įstatymų pažeidimas – jį galima apskųsti Valstybinei darbo inspekcijai.

  SADM informacijaDedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.