Delfi

Pjūvis

Lietuvos pjūvis
 • Linas Kojala. Nenurašykime Trumpo žodžių
  Vienas įdomiausių pirmadienio Donaldo Trumpo ir Vladimiro Putino susitikimo aspektų buvo vėluojantis lėktuvas. Juo – valandą vėliau nei planuota – iš kaimyninės Rusijos į Suomijos sostinę Helsinkį atskrido Rusijos prezidentas.

 • Ramūnas Bogdanas. Kad pagerbimas netaptų dviprasmiškas
  Paprotys laidoti yra toks pats senas, kaip žmonija. Nesvarbu, ar tikime pomirtiniu gyvenimu ir kaip jį įsivaizduojame, gyvųjų santykis su mirusiais išlieka. Tie, kas netiki, jog vienaip ar kitaip palaidoję, palengvins velionio kelią į Anapilį, rūpinasi apeigomis iš pagarbos velioniui arba siekdami sustiprinti savo statusą.

 • Šarūnas Legatas. Lietuva ir naujoji pasaulio tvarka
  Vykstant lūžiniams globaliems procesams Lietuvoje, tampa gyvybiškai svarbu atnaujinti diskusijas apie šalies užsienio politikos koncepciją. Šių diskusijų svarbą pagrindžia ir Lietuvos vidaus politikos kontekstas – įsibėgėjantis prezidento rinkimų maratonas.

 • Kęstutis Girnius. Ar NATO sustiprėjo, ar Grybauskaitė išsaugojo aljansą?
  Nuo pat pirmutinės minutės NATO aukščiausiojo lygio susitikimas tapo Donaldo „šou“. Susitikimui dar oficialiai neprasidėjus, per pusryčius su NATO generaliniu sekretoriumi J. Stoltenbergu prezidentas Trumpas pradėjo kritikuoti kitas NATO šalis, ypač Vokietiją, kad jos nevykdo savo įsipareigojimų NATO, nepakankamai lėšų skiria krašto apsaugai.

 • Rimvydas Valatka. Ar išmokti gyventi kaip kapinėse, ar geriau kaip Seime?
  Karas dėl arklio baigėsi žirgo triumfu Kaune. Bet taikos nebus. Vietoj taikos sutarties Seimo Pranckietis apkaltino Vilnių gyventojų valios mindymu. Sakė: Matijošaičio Troja – pavyzdys, kaip tautos vienybė daroma. Karbauskis planuoja naujas komisijas. Ištirs visus ir viską iki siūlelio. O tada jau laimingai gyvensim?

 • Sekmadienio Evangelija. Kaip Dievas keičia pasaulį?
  Jėzus pasišaukė pas save Dvylika ir ėmė siuntinėti juos po du.

 • Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Sekmadienį už kroatus skanduosim „Слава Україні“!
  Rusijoje surengtas pasaulio futbolo čempionatas artėja prie pabaigos – beliko sužaisti finalą ir įteikti čempionų taurę kroatams arba prancūzams. Bet tikrasis nugalėtojas čia yra tik vienas – Vladimiro Putino režimas, parodęs tūkstančiams sirgalių tokį savo šalies vaizdą, kuriame nesimato persekiojamų valdžios kritikų, korupcijos, provincijos skurdo ir Ukrainoje bei Sirijoje tebesiliejančio kraujo.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.